سرصفحه
رشد تولید بازی‌های دیجیتالی از زبان حجت‌الاسلام بِنیسی در برنامه تلویزیونی «در مسیر پیشرفت»


 

برنامه تلویزیونی در مسیر پیشرفت، طی چند برنامه به بررسی شاخصه‌ها و مؤلفه‌های مؤثر بر مهار تورم و رشد تولید که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان شعار سال 1402 مشخص شده، می‌پردازد و از متخصصان و صاحب‌نظران این دو عرصه دعوت به عمل می‌آورد.

در همین راستا، این برنامه از حجت الاسلام و المسلمین دکتر بِنیسی،‌ مدیر‌‌عامل شرکت دانش‌بنیان رسانه‌گستر بِنیسی به عنوان یک کارآفرین در عرصه تولید دعوت کرد و با ایشان در زمینه رشد تولید بازی‌های دیجیتالی در کشور به گفت‌وگو نشست.

دکتر بِنیسی ضمن بیان اینکه تولید بازی‌های فاخر ایرانی اسلامی و همچنین تأمین محتوای علمی و دینی بازی‌های دیجیتالی، دو فعالیت اصلی شرکت رسانه‌گستر بِنیسی هستند، خاطر نشان کرد: از آنجا که در کشور ما «قانون کپی‌رایت» و «فرهنگ هزینه‌کرد برای بازی‌های دیجیتالی» وجود ندارد، لذا آمار تولید و در نتیجه، مصرف بازی‌های خارجی به شدت بالاتر از بازی‌های ایرانی است و این مانع تکمیل چرخه اقتصادی تولید می‌شود.

وی افزود: متأسفانه در کشور ما اطلاع‌رسانی خوبی وجود ندارد و شاهد حمایتی برای رشد تولید بازی‌های دیجیتالی از مراکز مربوطه نیستیم. مسئولین، بازی دیجیتالی را به رسمیت نمی‌شناسند و برای آن اهمیتی قائل نیستند و این مانع سرمایه‌گذاری، رشد تولید و فرهنگ‌سازی می‌شود.

مدیرعامل شرکت رسانه‌گستر بِنیسی بیان کرد: برای اصلاح این روند، در گام نخست لازم است حاکمیت و دستگاه‌های مسئول در عرصه‌های مختلف بازی‌های دیجیتالی ایرانی، ورود سنگینی داشته باشند.

در پایان، دکتر بنیسی با توجه به دشواربودن و تخصصی‌بودن فرآیند تولید بازی‌های دیجیتالی، به علاقه‌مندان تولید این گونه بازی‌ها توصیه کردند: مدتی را زیر نظر یک کارآزموده با تجربه شاگردی و کارآموزی کرده و آرام آرام رشد نمایند و پس از مدتی، فعالیت حرفه‌ای و تخصصی خود را شروع کنند.

این قسمت از برنامه تلویزیونی در مسیر پیشرفت از شبکه استانی نور (قم) در تاریخ 16 مرداد 1402 و تکرار آن در روز بعد پخش شد.

در ادامه می‌توانید این برنامه را مشاهده کنید:

1402 / 9 / 19 :تاریخ انتشار خبر

نظر یا پرسش / آمار کاربران
نظر یا پرسش شما
نظر یا پرسش شما
تعداد بازدید از این صفحه: 189 عدد
 پاصفحه پاصفحه
تلفن و دورنگار: 32816110 - 025
تلفن روابط عمومی: 09100300018
تلفن پشتیبانی: 09100100527
قم، ابتدای شهرک پردیسان، بلوار دانشگاه، بلوار شهید مولوی، پارک علم و فناوری، ساختمان مروارید 2، طبقه 1 / تلفن و دورنگار: 32816110 - 025 / تلفن روابط عمومی: 09100300018 / تلفن پشتیبانی: 09100100527
تمام حقوق اين وبگاه، ویژه شرکت رسانه‌گستر بِنیسی است و بیان مطلب از این وبگاه، با ذکر نام وبگاه بلامانع می‌باشد.